-

 

  به مناسبت بزرگداشت يوم الله 13 آبان و روز مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز،  مراسم خاصي در مجتمع­هاي آموزشي كشورهاي سوريه و لبنان برگزار شد.

آقاي سياهپوش سرپرست مدارس جمهوري اسلامي ايران در سوريه، لبنان و اردن، در مراسمي كه به همين مناسبت در مجتمع آموزشي حضرت امام خميني (ره) دمشق برگزار شده بود، سخناني ضمن تبريك روز دانش آموز به همه­ي دانش آموزان عزيز، مناسبت­هاي اين روز مهم و تاريخي در جريان انقلاب اسلامي را بر شمردند و خاطر نشان كردند كه همه­ي اين حوادث، يعني تبعيد امام خميني (ره) در سال 1343 به دليل اعتراض به لايحه­ي خفّت بار و ننگين كاپيتولاسيون، كشتار دانش آموزان در سال 1357 در اين روز  به دست رژيم منحوس پهلوي و تسخير لانه­ي جاسوسي امريكا در تهران در سال 1358، ماهيت ضد استكباري داشته و به همين دليل، اين روز به عنوان « روز ملّي مبارزه با استكبار جهاني» نام گرفته است.

سپس از دانش آموزان خواستند در راستاي مبارزه با استكبار جهاني به تقويت بنيه­ي علمي و اعتقادي خود بپردازند تا از اين طريق بتوانند با جنگ نرم افزاري كه از طرف استكبار جهاني عليه انقلاب اسلامي ايران راه اندازي شده، مقابله كنند.

هم چنين به همين مناسبت مجتمع آموزشي شهيد چمران(1) بيروت نيز اقدام به برگزاري اردو در منطقه­ي صور واقع در جنوب نمود كه با استقبال گسترده­ي دانش آموزان مواجه شد.